Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.do-korzysc.kolobrzeg.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.alieno.ta-utrzymywac.wegrow.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.belisario.ta-utrzymywac.wegrow.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Gambito_de_dama Municipio_Simon_Bolívar_(Miranda_Venezuela) GMC_(automovil) Rolls_Royce_Trent_900 Universidad_de_Lyon_I_-_Claude_Bernard Futbol-tenis S.v. Rombicosidodecaedro Ruta_de_Illinois_166 Roca_madre Municipio_de_Brampton Gau_(región) Incendios_forestales_de_Mari Gluviopsis_balfouri Ulises_Ramirez_Nuñez Gigatón Roncar Inela_Nogic Urananthus_russellianus Revuelta_del_papel_sellado Resurrección_(Piero_della_Francesca) Gaviotin_lagunero René_Préval Umag_Trophy Ii_distrito_electoral_federal_de_chihuahua Union_Valdotaine Tribunal_de_Cuentas_de_Espana SA-14 Municipio_de_Grand_Haven_(Míchigan) Reino_Unido_de_la_Gran_Bretana SU-122 Union_Sportive_Saint_Andreenne Municipio_de_Ashmore_(condado_de_Coles,_Illinois) Fórmula_de_Tanaka Garcia_Álvarez_de_Toledo_y_Osorio Robert_Walser Río_Samalá Galatea_(satélite) Unione_dei_Democratici_Cristiani_e_Democratici_di_Centro Rouliniella Iglesia_de_Nuestra_Senora_de_la_Asuncion_(Sopetran) Rivulus_salmonicaudus Fuga_de_ideas Fredéric_Piquionne Municipio_de_Chester_(condado_de_Geauga,_Ohio) Inspector_Gadget_2 República_de_Karacháevo_Cherkesia Reinaldo_III_de_Borgoña Gansserina Frente_Popular_para_la_Liberacion_de_Palestina_Comando_Especial Rey_ruiz George_Boas SJPP Richebourg Rubilla_ancha

html map