Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Zentrale_Erfassung_Homosexuellendiskriminierung Xenotilapia_nasus Cheix_en-Retz Agustin_Basave_Fernández_del_Valle Alconada_de_Maderuelo Clorofluorocarburo A_traves_del_espejo_parte_1_(lost) Codificación_diferencial Air_España_S.A. Aguila_Doble Condado_de_Hidalgo Adiestramiento_canino_cognitivo Cnicus_anglicus Condado_de_Payne Zapallo_serrucho Achnatherum_occidentale_subsp._pubescens Acido_(orto)bórico Walter_Lewin XIV_Batallón_de_Fortificación_de_la_Fuerza_Aérea Zénaide_Fleuriot Akawaio Vicente_Gonzalez_Palma Conches-en-Ouche Conde_de_Alba Acompáñame_(telenovela) Victor_Merello Waclaw_Święcicki Victoria_Wright Victor_García_Hoz Club_Atletico_Nunorco Christian_Cuadros Academia_pontificia Victimas_de_los_asesinatos_en_Whitechapel Zeria_nasuta Valente_de_la_Cruz Ciclina_D/Cdk4 Vitreorana_parvula Abbott_Labs Aetheomorpha_pallida Cintio_Vitier Consejo_de_las_Órdenes Acrogonyleptes_armatifrons Welter_junior Clomenocoma_montana Abbas_ibn_nasih Agugliano William_Schnoebelen Comando_de_Aérodromo_A_(o)_18/XII Claude_Makélélé Aeropuerto_de_Arrecife Wilhelm_von_kaulbach Zoológico_de_Búfalo Ala_Chilena Vlaška Yerba_vaquera

html map