Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.fortuna.ten-miara.bialowieza.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.machontai.ten-miara.bialowieza.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.nauseam.ten-miara.bialowieza.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

SICUE-SÉNECA Reino_de_Albania_(medieval) Roberto_Raul_Iglesias Municipio_de_Coldwater_(condado_de_Comanche,_Kansas) Giustizierati Tuwani Revuelta_anticonversa_de_Toledo_de_1449 Iglu_and_Hartly VVIP Ingeniería_nuclear Gerard_K._O'Neill Union_Deportiva_Guadalajara_Fútbol_Sala Frousos Universidad_Tecnologica_(Uruguay) Iglesia_de_San_Vicente_Mártir_de_Zamora Gabriello_Chiabrera Funastrum_clausum Rio_Itonamas Treffrin Municipio_de_Lake_Hendricks Trébons_de_Luchon G20_plus Franz_Gomar Incursión_de_Andrews Gerald_Eugene_Stano Municipio_Simón_Rodriguez_(Tachira,_Venezuela) Rhododon_angulatus Triptico_de_las_Tentaciones_de_san_Antonio_(El_Bosco) Municipio_de_Moose_Creek_(condado_de_Clearwater,_Minnesota) Rio_Ubangui Uam_a Municipio_de_Huntington_(condado_de_Lorain,_Ohio) Rios_de_color_purpura Fundación_para_el_fomento_de_la_Donación_Altruista_de_Órganos_para_Trasplantes_Tejidos_Sangre,_Plasma_y_Médula_Ósea,_Educación_para_la_Salud_y_Cooperación_Internacional Gioda Municipio_13_Cokey Indiana_Fever Iglesia_de_la_Virgen_del_Rosario_(Vergel) Fútbol_tiqui_taca Roberto_"El_Moreton" Fundación_Alberto_y_Elena_Cortina Ribalonga_(Carrazeda_de_Ansiães) GR-93.1 Ruben_Alfredo_Andresen_Leitao Fuerte_Matanzas Roman_de_la_Rosa Frazada_eléctrica Rubus_ursinus_cv._Young Ued_Edahab-Laguira Gillespie_Field_(estación_del_tranvia_de_San_Diego) Incidente_de_Corfú Generacion_de_Ortega Rio_Calder Robert_M_Parker,_Jr. Uchisar

html map