Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Municipio_de_Wagner Municipio_de_Rutland_(condado_de_Meigs,_Ohio) Gillian_Wright Renegade_(álbum_de_Hammerfall) Municipio_Guasimos_(Tachira_Venezuela) Tu_solo_tu Imprimir Ràdio_9 Fritz-Löffler Tres_Esquinas_de_Cato_(Chile) Republica_islámica Municipio_de_Lightning_Creek_(Dakota_del_Norte) Robledillo_de_la_Vera_(Caceres) Rubén_Velázquez_López Rineloricaria_maquinensis Murciélago_sacóptero_oscuro Universidad_de_Dalhousie Girobifastígium Municipio_de_Scranton_(condado_de_Greene,_Iowa) Municipio_de_Valley_(condado_de_Knox,_Nebraska) Geologia_de_México Geoprumnon_tennesseense Incidente_Don_Pacifico Frente_de_Pueblos_en_Defensa_de_la_Tierra Universidad_Nacional_de_la_Amazonía_Peruana Fundacion_Pere_Tarres Indumentaria_de_artes_marciales_mixtas Rock_&_Roll_barcelones Imagia_TV Murnau_am_Staffelsee Tubos_polinicos Gerald_Malcolm_Durrell Inca_kola Murtilla Gila_(Nuevo_Mexico) Galois Riverwind Universidad_alas_peruanas Fundacion_para_el_fomento_de_la_Donacion_Altruista_de_Organos_para_Trasplantes_Tejidos_Sangre,_Plasma_y_Medula_Osea,_Educación_para_la_Salud_y_Cooperación_Internacional Genómica_funcional Genetta_poensis Gabrielle_Giffords François_de_Bourbon Imán_(física) Freeciv Gambier_(Argentina) GieBen_(ciudad) Municipio_Garcia_(Nueva_Esparta) Roblelacasa Futsal_en_los_Juegos_Bolivarianos Global_Agenda Indiantown_(Florida) Revista_Pokemon Uso_militar_del_Avro_H.S._BAe.748 Rodolfo_Llopis

html map