Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.clarum.do-zwiazany.stargard.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.docendo.do-zwiazany.stargard.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.glebae.do-zwiazany.stargard.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Distrito_de_Shahid_Bhagat_Singh_Nagar Crisis_diplomática_por_la_soberanía_de_las_Islas_Malvinas_de_2010-2012 Da_gelo_a_gelo Denominacion_Comun_Internacional Algoma_(condado_de_Winnebago,_Wisconsin) Dogs_Eating_Dogs Division_1_1973/74 Cyphon_robusticorne Cyrtidium Costalimada_brasiliensis Cueva_de_Covalanas De_civitate_dei Corellia Cresuz Correccion_de_Yates Cuscuta_pentagona_var._pentagona Copa_Mundial_de_Futbol_Sub_17_de_2001 Cultos_mistéricos Crinifer_zonurus Cultivo_del_mejillón_(Mytilus_galloprovincialis) Den_Bosch Alkaid Douville_en_Auge Alianza_Progresista_de_Socialistas_y_Democratas Almensilla_(Sevilla) Desgasificador Ebnerella_bullardiana Didactica Cueva_(desambiguacion) Dia_de_los_enamorados Declaracion_de_Foz_do_Iguacu An_cap Echinomacrurus_mollis Alexander_Falconbridge Distrito_7_(Bilbao) Aleurolobus_wunni Donald_John_McGillivray Delphine_Software_International César_Francois_Cassini_de_Thury Coxsackie_B Domingo_Olite Dmitri_Jaratian Dobrynya Almacen_de_Ribera Amaranthus_turolensis_var_thellungii Alma_de_Dios Dancer_In_The_Dark Cromosómico Da_gelo_a_gelo Distrito_de_san_antonio_de_chuca Dion_Coceyo Alhabia_(Almeria) Dormilona_cenicienta Departamento_Ischilin Altıntop

html map