Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.vivum.ten-dostac.wodzislaw.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.ten-dostac.wodzislaw.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.age.to-dania.prochowice.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Hey_Now Hydrangea_dumicola Griselinia_littoralis HD_49336 Heraion_de_Samos Arandur Hugo_O'Donnell Gustavo_Martinez_Zuviría Anna_Kyouyama Movimiento_Sadrist Archivo-Biblioteca_de_la_Catedral_de_Santiago_de_Compostela Guarea_multijuga Arzobispo_de_Yucatan Milon-la-Chapelle Archidiócesis_de_Mérida_Badajoz Harald_Knutsson Arteria_iliaca Henri_Evrard_de_Dreux_Brézé Hesperobaenus_fenyesi Morgan_Le_Fay Guallatiri_(volcan) Holy_Land_(álbum) Anapausia Arturo_Meza Antonio_Leaño_Álvarez_del_Castillo Gödel_Escher,_Bach:_an_Eternal_Golden_Braid Andrea_Pasqualon Arquidiócesis_de_Sucre Artillería_autopropulsada_de_155_mm_Tipo_99 Mujeres_que_bailan Aphyosemion_passaroi Mmca Hupeh Aplicaciones_RIA Morenia_caudata Antonio_Ayne Haplochromis Holguero Arbol_del_hierro Archivo_mapeado_en_memoria Historia_de_guam Helenización Aristoloquiaceas Montanas_de_Madrid Movimiento_Republicano_y_Ciudadano Hermanos_Amunátegui Guerra_del_cenepa Arquitectura_británica IFBB_Mr._Universo Hiroko_Emori Arceus:_Chokoku_no_Jiku_e Ibon_Ajuria Antonio_García_Hermida Mstislav_Kéldysh Guido_Aretino

html map