Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.verbis.ta-dziecko.ilawa.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.ta-dziecko.ilawa.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.anguis.ta-gniew.malbork.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Voces_de_gesta Wikipedia_en_bajo_sorabo Cohete_de_radioisotopos Cocaina_crack Agapanthus_minor Clases_de_encomienda Zanthoxylum_pallidum Vers-sous-Sellières Yaxkukul_(Yaxkukul) Virgen_dels_Consellers Claudia_Lee_Black Vicente_Aleixandre_y_Merlo Citólisis Ville_devant_Belrain Consejo_para_la_Consolidacion_de_la_Democracia Chrysobactron Yoshimine_no_Munesada Ciruela_de_la_rosa Comarcas_gerundensas Cohetes_Aceleradores_Sólidos_(transbordador_espacial) Viaje_Sin_Rumbo Vizcondado_de_Santo_Tomé Academia_de_España_en_Roma Alcuéscar_(Cáceres) Yugoslavia_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Lake_Placid_1980 Adenostyles Valerien_Ismael Valle_de_Turia WOW_Hits_2012 Alejandro_Bernal Alegria_(apellido) Zecuta Comision_Rey Active_Cavity_Radiometer_Irradiance_Monitor_Satellite Vrisko_To_Logo_Na_Zo Abu_Nuwās Will._I._Am Aeropuerto_Constantino_el_Grande_de_Niš Administracion_Publica_de_Argentina Agencia_Andaluza_de_Cooperación_Internacional Chatillon_(Allier) Wuchiapingiense Alcazar_de_Jerez Abbe_Goujet A_Picture_Is_Worth_a_1,000_Bucks Alachua Villa_de_Poggioreale Cicardini Zatoichi_(pelicula_de_1962) Consolidación_de_Nueva_Espana_hasta_la_Independencia_de_México Agaven Abraham_Stringel Viola_Wills Constitución_de_los_Estados_Unidos_de_Venezuela_de_1864 Ventrículos_cerebrales

html map