Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.caetera.pod-niestety.podhale.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.clarum.pod-niestety.podhale.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.davus.pod-niestety.podhale.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Eduardo_Mir El_invierno_estudiantil_chileno Embalse_de_Casasola Estación_Ooura Fairford_(Alabama) Francisco_Zurbarán Ex_Nihilo_(Marvel_Comics) Estacion_de_Gurutzeta/Cruces Figura_musical Estrella_del_Cenit España_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Ciudad_de_Mexico_1968 Fernando_Mellán Faugeres_(Hérault) Erik_Colban El_Villar Elecciones_Autonomicas_Madrilenas_del_25_de_mayo_de_2003 Experiencia_Matematica_(libro) Exposiciones_Nacionales_de_Bellas_Artes Frank_Hamblen El_señor_quitanieves El_político_(obra) Estación_de_esquí Estación_Albariño Filosofía_practica Euonymus_ellipticus Eta_Pegasi Excidobates Esqui_de_fondo_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Innsbruck_1976 Fernando_Garcia_(futbolista) El_Novato Exitacion_sexual Ferran_Cremades Eleutherococcus_senticosus_forma_inermis Fittipaldi_F1_Racing Epactionotus_aky Football_League_Second_Division Filoniana Francisco_Alfonso_Larqué_Saavedra Escola_Pratica_de_Cavalaria Facultad_de_Ingenieria_Mecanica_y_Ciencias_de_la_Produccion_(ESPOL) Estadio_Georgi_Asparuhov Fernando_Romero_de_Terreros Estación_de_Sant_Just_Centre Enneapterygius_similis Elaterium Euphaedra_(Proteuphaedra)_aurivillii Espejos_de_Wikipedia/Espejos_que_no_cumplen_la_GFDL_y_la_CC-BY-SA/Archivo_antiguo Fernando_de_los_Ríos_y_Urruti Enneapterygius_mirabilis Especiacion_simpátrica Francis_Jesus_Perez_Malia Escuela_quitena Francisca_Ruiz_de_Larrea Espectro_de_respuesta_elástica Enfermedad_renal_crónica

html map