Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Unión_Deportiva_Tenerife Félix_Sánchez Revolución_de_1917 Ghost_(pelicula) Municipio_de_Niksić UD_Guadalajara_FS Giro_d'Italia_1925 Museo_Arqueológico_R_P_Gustavo_Le_Paige_S_J. Rosa_Durán Turdus_pelios Gazachloa Iglesia_de_San_Miguel_Arcangel_(Soneja) Inervación_cutánea Geddes_(Dakota_del_Sur) Ingeniero_aeronáutico Ganaderia_Ayrshire Georges_Ricard-Cordingley Ré_la_blanca Iglesia_evangélica_presbiteriana_de_Egipto S_Tog Municipio_de_Jackson_(condado_de_White,_Indiana) Trofeo_Sir_Eugen_Millington_Drake Gafete Galeodes_nigrichelis René_Girard_(futbolista) Ilsa,_La_Loba_de_las_SS Globoturborotalita Ribadesella_(Asturias) Gabriel_Albertí_Forner Urocynchramus Rollo_de_sesamo_negro Municipio_de_Zion_(Minnesota) Municipio_de_Washington_(condado_de_Stone,_Arkansas) Tudelano GDDR Igor_Stravinsky Gaut Rio_San_Juan_(Perú) Germán_Salort Ingenieria_de_tejidos Uéi_Paesano Rock_Band_2 Fuerza_Aerea_de_Arabia_Saudita Roberto_Cañedo Impago_de_prestaciones Tres_Lugares_de_Nueva_Inglaterra Iglesia_de_San_Francisco_(Valparaíso) Un_año_mas_(cancion_de_Mecano) Roberto_Muñoz_García Urðarbrunnr Ultramar SN185 Girls,_Girls,_Girls_(canción) Municipio_de_Kosciusko_(condado_de_Day,_Dakota_del_Sur) Gabinete_de_Orientacion_y_Documentacion_S_A

html map