Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.bellum.ta-pokazywac.elblag.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.caveat.ta-pokazywac.elblag.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.detestata.ta-pokazywac.elblag.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Lineas_Aereas_Canarias Jose_Ramon_Diego_Aguirre La_filosofia_perenne La_Opinión_de_Málaga Joan_Barbarà_i_Gómez LA_ink Le_Cres Lago_Malta Keynes LOB Lakidain Instituto_de_Investigación_Senckenberg La_Sauzière_Saint_Jean Jardín_de_Minerva La_Quinoneria_(Soria) Jose_Manuel_Sanchez_(desambiguacion) Jose_García_Sinériz_y_Pardo_Moscoso Kilinux Karabakh Instituto_Tecnologico_de_Israel Juan_I_de_Cléveris Lian_Daniel_Guerrero Linieres-Bouton Lignon Juan_Arce_(futbolista) Josep_Maria_Berrocal Lady_Macbeth_del_distrito_de_Mtsensk_(opera) Inti_(moneda) Knipolegus_franciscanus Libre_(album_de_Azrael) José_Luis_Saldívar Katiuska,_la_mujer_rusa Joaquin_V._Gonzalez It's_not_true Jim_Marshall_(empresario) Julia_Codesido La_ruta_hacia_El_Dorado Irving_Kaplansky Jiři_Josef_Camel Jose_Antonio_Gomez_Marín La_Seña_del_Humor Instituciones_extranjeras_en_Taiwán Jose_Humberto_Ocariz José_Luis_Correa Jari_Kainulainen Lithops_christinae La_araña_negra Julia_Moreno_García Khnum Joan_Pere_Fontanella Julio_López_Hernández Instituto_de_Botánica_del_Nordeste James_Craig_Watson_Medal Juan_Ramon_Serrat Limón_y_Sal

html map