Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Unanimismo Un_asunto_pendiente Trichocereus_catamarcensis Municipio_de_Osage_(condado_de_Cole,_Misuri) Río_San_Francisco_(Chile) Fürst-Erzbistum_Salzburg Garfio Friends_(grupo_musical) Germania_(Berlín) Ilustración_en_Espana Universidad_de_Tecnologia_en_Ciencias_de_las_Organizaciones_y_de_la_Decisión_de_París_Dauphine Resurrection_(álbum) Gin_gwai_2 Gente_(cancion) Road_to_Revolution_Live_at_Milton_Keynes Universidad_Alonso_de_Ojeda Ginger_&_Rosa Rumex_intermedius_var._incanus Tyge_Wittrock_Bocher Municipio_Machiques_de_Perijá_(Zulia_Venezuela) S.G.Haw Rolando_Vera UFSM Municipio_de_Guthrie_(condado_de_Hubbard,_Minnesota) Friedrich_August_Hayek Remedello Fu_Manchu Ruta_del_vino_en_Salta Romenay Río_Huach Sabana_arbolada_de_miombo_central_y_oriental Gambusia_speciosa Typhalea Tribunus_Cohortis Unión_Deportiva_Cruz_Santa Troodontido Ignacio_Franzani Rubén_Calderón_Cecilio Iglesia_de_Nuestra_Señora_de_Guadalupe_(El_Almendro) Ulker_Biskuvi_Sanayi_A.S. Gistaín/Chistén Requiem_(album) Unión_Republicana_(España,_1903) Tupa_cavanillesiana Gigantosaurio Gallery_of_suicide Giampaolo_di_Paola Trygve_Bratteli Fuente_cinematografica Rostrizo Republica_Sovietica_China Free_State_Stars_F_C Rho_Cygni Under_the_Net Trofeo_Monchín_Triana

html map