Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.ovo-ab.na-popularny.opoczno.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.vitam.na-popularny.opoczno.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.www.alere.na-popularny.opoczno.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

FIJL Escudo_Imperial_de_Japón Embalse_de_Corpus El_Bohodón Eumaniraptora Estacion_de_Getafe-Sector_3 Fontaine_les-Clerval Expansion_de_fondos_oceánicos Estación_de_Parede Era_de_Stalin_en_la_URSS Felipe_Munoz_Flores Elvia_Carrillo_Puerto Elecciones_internas_de_Uruguay_de_1982 Football_Club_Pampilhosa Estadio_Artemio_Franchi Estelas_cantabras Falgu Estacion_de_Carranque Estados_del_yo Estacion_Empalme_Villa_Constitucion Florent_Malouda Escudo_de_Bielorrusia Estancia_Caroya Euphorbia_pilulifera_f._humifusa Estadisticas_de_los_aeropuertos_de_Colombia Elizabeth_(Nueva_Jersey) Elizabeth_Ann_Seton Etoile_Sahel El_Click Floculacion Fernando_Manuel_Fernandez Fausto_Vargas Enfoque_selectivo Efectos_a_largo_plazo_de_las_benzodiazepinas Fernando_Cabrera_Gacitúa Flangebouche Estación_Ramón_Biaus Facultad_de_Derecho,_Ciencias_Políticas_y_Sociales_(Universidad_Nacional_de_Colombia) Estadio_Olimpico_Benito_Juárez Eduard_Hackel Ejulbe Epiplatys_guineensis Embalse_Shapsugskoye Embajada_(Moros_y_Cristianos) Emile_Demangel Faustino_Menendez_Pidal_de_Navascués Felipe_de_Borbón_y_Grecia_(principe_de_Asturias) Francis_C._Kelley Elopura Era_de_las_Pirámides Escuela_Técnica_Superior_de_Ingeniería_de_Bilbao El_clan_de_los_irlandeses Fair_game_(Cientología) Francisco_Antonío_Rísquez Falete

html map