Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.femina.ten-zwiazany.swiebodzin.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.inter.ten-zwiazany.swiebodzin.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.omnibus.ten-zwiazany.swiebodzin.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

CV_60 Carnaval_brasileño Carl_S._English_Jr.,_Botanical_Gardens Carlos_Sainz_Cenamor Campeonato_mundial_de_esquí_alpino_de_1958 Cantigas_d'escarnho_e_maldizer Blondie_(cómic) Carla_Gilberta_Bruni_Tedeschi Bruno_Forte Chaouki_Ben_Saada Cadeilhan_Trachere Cañizar_de_Argaño Borgoña_(region_historica) Cao_da_Serra_de_Aires Cetopsorhamdia_insidiosa Carnicero_de_Badajoz Candela_(Los_Serrano) Casa_de_Estudios_para_Artistas Bombas_Neumáticas Bahá’i Britz_(Brandeburgo) Caprifolium_quercifolium C_46 CSM_Oradea Berecebo Catalogo_de_estrellas_de_Wolf_Rayet_galacticas Barrio_San_Jose_III Cerinthe_maculata Callithrix_nigriceps Batalla_de_Bitola_(1015) Barron_Hilton Barrenillo Cerastium_arvense_var._angustifolium Catualda Cañada_del_Sauce Cambio_Democrático_(Panamá) Callanthiidae Benito_Juarez_(D.F.) Bobsleigh_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Garmisch_Partenkirchen_1936 Baccharis_gratissima Benemerita_Universidad_Autónoma_de_Puebla Cee_Pee_Johnson Centro_comercial_y_de_publicacion_“sellos_postales” Campeonato_Mundial_de_Deportes_Acuaticos_de_la_FINA_de_2017 Campaña_de_Kokoda_Track Celbridge Brandara Bichi_Borghi Capricho_n._24 Carrio_(Laviana) Bloque_de_la_Izquierda_Asturiana Batalla_de_Kłuszyn CMWYS Catedral_de_winchester Canton_de_Neuilly_en_Thelle

html map