Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.habes.do-wplyw.szczecin.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.latrone.do-wplyw.szczecin.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.meridiem.do-wplyw.szczecin.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Houston_Community_College Asterix_el_galo_-_cómo_obélix_se_cayó_en_la_marmita_del_druida_cuando_era_pequeno Hipolito_Vieytes_(Buenos_Aires) Guillermo_IX_de_Aquitania Ashriel Gun'ichi_Mikawa Antigua_republica_romana Minniza_ceylonica Huejotitán_(municipio) Heaven_(álbum_de_Rebecca_Ferguson) Andrea_Cavalcanti Arakawa_(rio) Moon_Knight Heptacloro Aubin_Saint_Vaast Aristida_pallens Montegut_(Gers) Atletico_Yucatan Gyrophila_georgii Gusarovskoye Avion-X Hierba_de_las_ulceras Arroyo_de_la_Negra_Antonia Misal_de_Constanza Autovia_Oviedo-La_Espina Asociacion_de_Directores_Cinematográficos_Espanoles Ministro_de_Trabajo,_Sanidad_y_Seguridad_Social Morfema Hasta_mañana Aurimont Monofisismo Anfibios_del_Paraguay Ano_1662 Hawar_Zibari Anthicus_panayensis Heihachiro_Togo Hernán_Migoya Muhledorf Muggsy Antonio_Cornejo_Polar Haucke Anathallis_racemiflora HAT_P_13c Górnik_Zabrze Arctotis Ministerio_Publico_de_Venezuela Asociacion_Deportiva_Fundacion_Logrones Antonio_Ciocchi Arabe_sahariano Augusto_perez_aranibar Arbil_FC ISCTE_-_Instituto_Universitário_de_Lisboa Mountain_of_Madness Hidetsugu_Yagi Hierba_escalerilla

html map