Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.pod-obywatelka.wodzislaw.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.alteram.pod-ciagnac.mazury.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.auxilium.pod-ciagnac.mazury.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Iglesia_de_San_Diego_(Tres_Ríos) Roberto_Soldado_Rillo Union_del_Pueblo_Navarro UPA_A Iglesia_de_Nuestra_Senora_del_Pilar_(Ayabaca) Ruta_panamericana_la_serena_coquimbo Uadi_Shi Universidad_de_las_Regiones_Autónomas_de_la_Costa_Caribe_Nicaragüense Iglesia_nacional_presbiteriana_de_México,_A.R. UD_Teror_Balompie Ulomorpha Régimen_demográfico_moderno Inessa_Tushkanova Rocío_del_Pilar_Cortés-Ballén Ignacio_Benítez_Castañeda Río_Ponói Rosa_Benito Trilogía_(economía) Sabal_rosei General_Multiprotocol_Label_Switching Gigantotermia Trémont_sur_Saulx Universidad_de_montpellier Gestion_Integrada_en_Áreas_Litorales Municipio_de_Sorenson_(Dakota_del_Norte) Ingeniería_Antisísmica Ingjaldur_Helgason Fundulus_dispar SSSR Ucrania_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Sídney_2000 Gamon-lirio Iglesia_San_Nicolás_de_Densuş Furkat_Orunbaevich_Khassanov Municipio_de_Willow_Creek S.E.D. Robert_Seymour_Bridges Municipio_de_Falsen_(Dakota_del_Norte) Tíjonovka_(Sochi) Galium_mollugo_subsp._pycnotrichum Gallichthys_aegyptiacus Geografía_de_Guinea_Ecuatorial Municipio_de_Mill_Bayou_(condado_de_Arkansas,_Arkansas) Fundacion_de_Guayaquil Unidad_periférica_de_Rodas Relato_hiperbreve Rodrigo_de_Borja USH2A Triaca_(desambiguación) Franz_de_Paula_Triesnecker UNStudio Municipio_de_Adams_(condado_de_Defiance,_Ohio) Representación_del_Ray_Space Gates_(Nueva_York) Roberto_Carlos_Mario_Gomez Gladys_del_pilar

html map