Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Liga_de_Socialistas_Democráticos Le_Lavandou Lago_Walchen Keuper Lista_de_regiones_francesas Koloriang La_piel_fria Liroetis_zhongdianica Jatropha_aconitifolia Ivan_Bilíbin La_Lajita_Oasis_Park Lenguaje_C++ José_Carlos_Fernandes_Vidigal Laser_de_colorante Le_Grand-Abergement Johann_lukas_von_hildebrandt La_contadora_de_películas Lista_de_zoólogos_por_abreviación_de_apellidos Jose_Galvan La_Encrucijada Invasión_de_Creta Kepler-90g Jean_Casimir-Périer Isla_Herschel_(Canadá) Iris_subbarbata Jasminum_officinale_f._grandiflorum Limpiville Jose_Luis_Santamaria Ken_Park Isla_Gran_Liajovski LIII_Festival_Internacional_de_la_Canción_de_Vina_del_Mar Julio_Gento_Lopez Letras_griegas José_María_Caparrós Isidro_Olvera Lequile Listado_de_centros_de_la_Universidad_Politecnica_de_Cataluña Las_Barreras_de_Órgiva_(Órgiva) Lemniscomys_bellieri Jardín_Botánico_Lomonosov Leucadia_(California) Juárez_(municipio_Nuevo_León) Integrated_Drive_Electronics Joaquín_Sorolla_y_Bastida Jose_León_de_Carranza Legion_Field Justo_de_Lara Intercambiador_de_calor Leadership_in_Energy_and_Environmental_Design Le_Gué-d'Alleré La_Perpetua_Virginidad_de_María Leonardo_Chacon José_Mari_Pérez Les_Eglisottes_et_Chalaures Liga_Nicoleña_de_Fútbol_2013

html map