Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.consensu.ten-zmieniac.ostroleka.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.disputandum.ten-zmieniac.ostroleka.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.faciendum.ten-zmieniac.ostroleka.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Nublares Picadero_(náutica) Pablo_Federico,_Gran_Duque_de_Mecklenburgo_Schwerin Oræfajökull Pablo_Ornaque Oldsmobile_Achieva Onsted Operación_Ja-Ja Nicandra_parvimaculata Odocoileus_gymnotis Northern_Tablelands Pablo_Quiroga_Treviño Nueva_Suecia Musica_en_Andalucía Peng! Pagedale_(Misuri) Museo_de_Arte_e_Historia_de_Ginebra Panticosa_(estación_de_esqui) Paíño_rabihorcado Olmeda_de_la_cuesta Parque_Nacional_de_la_Sierra_de_Guadarrama Pachi_Gallardo PR_LLP_G Phoeniculus_somaliensis Palazuelo_de_vedija Muy_Antigua_Venerable_y_Dominicana_Cofradia_Penitencial_y_Sacramental_de_la_Santa_Vera_Cruz_de_Nuestra_Señora_Madre_de_la_Iglesia,_del_niño_Jesús_y_de_la_Resurreccion_de_Cristo_(Palencia) Palacio_de_Molins Museo_del_Ferrocarril_de_Gijón Pierre_Clément_Augustin_Dangeard Nye_kaktusbog PSR_B0833_45 Nan_sous-Thil Naranjo_de_Portugal Poligonum_acre Palacio_de_Mármol Paredes_de_Siguenza_(Guadalajara) OSI_(desambiguación) Pirazinamida Pokemon_El_maestro_espejismo Ovidio_Sanchez_Díaz Nicotiana_longiflora Nicolas_Mikhailovich_de_Rusia Poderoso_(EP) Ostrava Nina_Wadia Patrimonio_de_la_Humanidad_en_Azerbaiyan Poder_supranacional Nivea_(Pokemon) Nora_Orlandi Partido_Nacional_Agrario_(Chile) Panico_de_Indias Phyllovates_brevicollis Ne_(katakana) Museo_de_los_Ninos_de_Miami Partido_Democrático_de_Guinea_Ecuatorial

html map