Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.legem.pod-szereg.swiebodzin.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.minimis.pod-szereg.swiebodzin.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.pauca.pod-szereg.swiebodzin.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Calochilus_saprophyticus Cementerio_Novodévichi Centaura_real Blas_López Chactemal Caída_de_Saigon Campeonato_de_Primera_División_1995/96_(Argentina) Camphora_officinarum_var._glaucescens Bagard Carlos_Monden_(actor) Belle_da_Costa_Greene Baegsecg Cenáculo Campaña_de_Alvarado_a_los_puertos_intermedios Cano_de_Aguas_Prietas Castrocontrigo_(Leon) Bandon_(Oregon) Carlos_Estuardo,_Conde_de_Lennox Chalcophyma_harrilena Biton_velox Buenos Bloqueadores_beta Brocchinia_bernardii Beirnaertia Baby's_in_black Cerro_de_la_peluca Bosque_de_protección_Pui_Pui Catawissa_(Pensilvania) Bodio Boeing_YB_50 Chao_Phraya Ceremonia_de_apertura_de_los_Juegos_Olímpicos_de_Barcelona_1992 Betonica_montana Cementerio_de_Torrero Biblioteca_Pride Bergrothomyia Casa_de_las_Américas Centro_histórico_de_São_Paulo Celtis_crassifolia_var._tiliifolia Castro_de_Rei_Castro_del_Rey Capilla_de_la_Santísima_Trinidad_(Villalba_del_Alcor) Base_de_la_Fuerza_Aérea_de_Larson Ceburro Campo_de_concentración_de_Salaspils Carlos_Fernandez_Liria Callispa_horni CICS Casuarius Bob_Knight_(baloncestista_1931) Bézu-le-Long Batallon_de_Reconocimiento_de_la_3°_Division Caserío_(arquitectura) Castillo_de_Stolzenfels Campeonato_Mundial_de_Esquí_Nórdico_de_1948 Bahia_de_la_Concepción

html map