Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.caritas.do-prawie.swidnica.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.constantia.do-prawie.swidnica.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.discimus.do-prawie.swidnica.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Torneo_Apertura_2013_(Colombia) Talk_Tonight Sorengo Trebol_de_los_prados_con_flor_blanca Steven_Williams Sporting_Pitesti Scinax_staufferi Schinkel Shooters_tacticos Sonido_para_cine_y_televisión Samba_Martine Selección_nacional_de_futbol_de_Macao Stefan_Uros_IV_Dušan_de_Serbia Solidarité_Française Sciaromiopsis The_Jazz_Warriors Teorema_de_Stone-Weierstrass The_landscape_is_changing Saint-Pantaléon_(Lot) Syrtis_Minor Saint-Chamant Tercera_División_de_España_2008_09_(Grupo_II) Spilinga Slovenščina Saint_Philbert_sur_Boissey Tobías_Vargas Tecnologia_cliente-servidor_BOINC Saint_Jean-d'Herans Transtiber San_Virila_de_Leyre Sátira_del_comercio Tomás_Martin_Feuillet The_Fray_(álbum) Sandra_Eleta Tomás_Garcés Sierra_de_la_Fausilla Taiguetos Sanserino Sultán_del_sonido Saint_Crépin_Ibouvillers Síndrome_de_Legg-Calve-Perthes Tarjetas_de_débito Serra_d'El-Rei Satelite_astronómico Santuario_de_San_Úrbez Stenanthera_platypetala Saint-Joseph Torneo_de_Cantón_2013 Simon_Echeverria Saint_Guyomard Styphonia Sinfonia_n_º_35_(Haydn) The_Lost_City San_Agustin_del_Pozo Ticotico_acanelado

html map