Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.gentium.to-bitwa.sanok.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.laude.to-bitwa.sanok.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.nomine.to-bitwa.sanok.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Sección_de_crédito Simon_Baron-Cohen Saint_Jean-Pied-de-Port Sand_castles_in_the_sand Saint-Martin-au-Laert Tabu_contra_los_nombres Super-man Saint_Amand-en-Puisaye Tamilnadú TCK Sonia_Sotomayor Tanque_ligero_Stingray Salguera_del_Bierzo Salonina_Matidia Sporophila_ardesiaca The_Devil's_Arithmetic The_Greater_of_Two_Evils Stěpanek Síndrome_de_Fregoli Shaila_Dúrcal Salvo_Ruiz Tomás_Frías Tercer_principio_de_la_termodinamica Saint_Marcellin_les_Vaison Scheuchzeria South_West_Rocks Sofía_Alekséyevna_Románova Smilacacaceas Saint-Charles_(Ontario) Subprefecturas_de_Japón Transfiguración_de_Cristo Segunda_cruzada Transportes_en_la_provincia_de_Leon Saint_Amand_en_Puisaye Simon_Kunz Saigō_Takamori Tastiera Safe_(EP) Saint_Front-sur-Lemance Signario_iberico Ta'u Stanley_Cohen_(sociólogo) Sallavinera Temnoscheila_edentata Svenska_Cellulosa_Aktiebolaget Super_Robot_Taisen Stelis_superposita Sitio_de_Mézieres Sapa_inca Saturday_Nights_&_Sunday_Mornings Texas_State_Capitol Selección_de_futsal_de_Argentina San_Marcel_lí_(Valencia) Streams_of_Whiskey:_Live_in_Leysin,_Switzerland_1991 Sessions_2000

html map