Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Gramática_generativa_transformacional Malva_basta Ptolemeo_(hijo_de_Seleuco) Masies_de_Voltregà Primera_division_espanola_2006_07 Reguisheim Mando_de_Canarias MIRA Provincia_de_Zamora Línea_no_balanceada_de_audio Lucrecia_de_Médici Premio_Primetime_Emmy_a_la_mejor_actuación_de_voz Metaphorical_Music Masacre_de_Ein_al_Zeitun Luigi_Cosenza MAVEN Got_it! Lockheed_S-3 Live-Ism Microtus_thomasi Mezquita_de_Mangalia Greenwood_Heights,_Brooklyn Química_computacional Línea_C_1_(Cercanías_Bilbao) Meet_Kevin_Johnson_(Lost) Mariano_Ramos_Narváez Microtus_socialis Manuel_Blasco Mariano_Rampolla_del_Tindaro Mesorregion_del_Sur_Baiano Greatest_Hits_(álbum_de_Aqua) Martinci Látigo_del_diablo QuickTime_Player Ramiro_Elisio_Saraiva_Guerreiro Ramiro_Valdés Madame_X_(película) Merquen Max_Irons Mar_marginal Loubejac Gomez_Diaz_de_Saldana Live_Andes Gregorio_de_Nacianzo_el_Viejo Matemáticas_discretas M_80_radio Maneki-neko Mazerolles_du_Razes Manuel_de_los_Cobos_y_Luna Presidente_de_Georgia Matagh Mailo Protosáuridos Primer_anillo_circunvalatorio_de_Madrid Puente_Príncipes_de_España

html map