Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Macrocalyx Grand_National Makoki_(2ª_época) Premios_Eagle Malvinda_cordifolia Marjatta_Aalto Red_de_museos_etnograficos_de_Asturias Rabi_Moshé_Arragel Rapidógrafo Godaime Punk_(single) Lo_mejor_de Prunella_ovata Melanopareia Racismo_en_la_Argentina Martin_Carrera Quy_Nhon Goviṅda-nātha Ramon_Luis_Valcarcel Pterocarpus_robusta Línea_de_Lamego Región_vinícola_de_Csongrad Queso_flor_de_Guia_de_Gran_Canaria Randy_Pfund Memorias_de_Idhún_el_cómic:_La_Resistencia_-_Busqueda_(1ª_Parte) Martinita Marian_Lupu Manuel_Verdugo_y_Albiturría Lyonetia_nigricomella Maud_McCarthy Los_canones_de_Navarone Proyecto_Mesoamerica Menasha_(condado_de_Winnebago,_Wisconsin) Principio_de_recursividad Matar_un_ruiseñor_(pelicula) Luis_de_Orleans Luis_Fernando_Lara_Ramos Puerto_de_La_Fuenfría Marion_Knobba María_Menounos Pulentos_La_Película Making_the_video Memoires_physico_chimiques_sur_l'influence_de_la_lumiere_solaire_pour_modifier_les_êtres_des_trois_règnes_de_la_nature Miguel_Catalan Lucía_(nombre) Pselaphochernes_scorpioides Mariscal_Pétain Marcos_Behmaras Puente_del_pantano_Manchac Presion_fiscal Láscar_(volcán) Marcos_Rocha Lluvia_de_albóndigas_2 Mario_Flores_Lanuza Prefecturas_de_China

html map