Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.mortius.w-wokol.lapy.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.petere.w-wokol.lapy.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.tempus.w-wokol.lapy.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Rafael_Cabrera Megaclinium_buchenauianum Mariano_Nicolas_Ruiz Masías_torreadas Marshall_Mathers Mayoría_moral Lyropupa_lyrata Medio_Cupon Gobierno_y_política_de_la_Republica_Arabe_Saharaui_Democratica Rancho_Mirage,_California Professor_Samuel_Oak Lucio_Furio_Medulino_(consul_413_a_C_) Menticirrhus_ophicephalus Rancherío Presbítero Reichenauer_Schulheft Medalla_al_Mérito_Constitucional Recopa_de_la_AFC_1992-93 Gran_Premio_de_los_Estados_Unidos_de_1966 Manoel_Soto Maria_rita Premio_Ambiental_Goldman Real_Unión_de_Tenerife Micmac Memorias_de_Africa_(novela) Punta_Aguja Premio_Nacional_de_Literatura_en_la_modalidad_de_Literatura_Dramatica Lothar_Schmid Maria_Colón_de_la_Cueva MP_M-86 Melgarejo Manuel_Gómez_Vélez Los_Canarios_(serie_de_televisión) Ratón_knockout Lovers_in_Japan/Reign_of_Love Menetréols_sous-Vatan Pueblos_de_Espana Premio_Fröhlich Marques_de_Paterna_del_Campo Puente_Romano Miguel_de_Medina Luperodes_pereirai Real_Jaen_Club_de_Fútbol Melina_Merkoúri Masters_de_Hamburgo_2008 Graciela_Calderón_Díaz_Barriga_de_Rzedowski Raimundo_Emiliani_Román Regimiento_de_Caballería_Blindada_N°5_"Lanceros" Maquina_asíncrona Rayo_Vallecano Gobierno_militar_de_Pinochet Provincia_de_iquique Gobierno_y_política_de_Afganistan Realejo_(música) Principio_de_Hamilton_modificado

html map