Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.dolnoslaskie.hektor-kat.info.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.kujawskopomorskie.hektor-kat.info.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.lubelskie.hektor-kat.info.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Amorrortu_Editores Códecs_de_audio DAF_600 Dehrādūna Cruz_(heráldica) Alucitidae Cotula_oederi Copa_Expedito_Texeira_1990 Daventry_(desambiguación) Dharwad_pedha Couvrot Alluttoq Dallet César_Vasquez_Bazan Cosio_(Cantabria) Convento_de_Regina_(Sanlucar_de_Barrameda) Copa_Vincent Almogáraves Cuthbert_Burbage Crepidospermum Alvaro_Jose_Domínguez_Cabezas Dinastia_Hecatómnida Dendropicos_lugubris Alhama_de_Aragón_(Zaragoza) Copa_Profesional_de_Microfútbol_(Colombia) Alvaraes_(Amazonas) Denso Distrito_electoral_de_Richland_(condado_de_Colfax,_Nebraska) Departamento_del_Arauca Duele_el_amor Diabrotica_buqueti Distrito_arqueologico_del_lago_Monroe Críticos Alvaro_Nunez_de_Lara_(m._1218) Cristóbal_Hicken Diffie Cordeleros Departamentos_franceses_de_Espana Drosera_macrantha_var._burgesii Displasias_pilosas Corriente_artística Convento_de_San_Francisco_de_Asís_(La_Habana) Doctrina_católica Dirk_De_Keyzer Descubriendo_Nunca_Jamás Alquitrán_mineral Durham_(Nueva_York) Documentos_desclasificados_de_Estados_Unidos Convolvulus_siculus_subsp_elongatus Crocidura_negrina Ambaiba_cyrtostachya Crepis_seselifolia Alfonso_Leng_Haygus Dionisio_de_Portugal_(1354-1397) Cteniogenido

html map