Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.mazowieckie.cyklinowanie-warszawa.biz.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.podkarpackie.cyklinowanie-warszawa.biz.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.pomorskie.cyklinowanie-warszawa.biz.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Condecoraciones_de_Cruz_Roja_Española Codicus_Atlanticus Acido_abietico Zacarías_Martínez_Núnez Vega_de_Ouria Codigo_Civil_español Clásica_de_Primavera Vignoble_d'Alsace Charles_Edward_Magoon Vernon_(Columbia_Britanica) Adipato Abu_'Ali_al_Hasan_ibn_al_Haytham Conector_(lingüistica) Circus_approximans Z_Rock_Hawaii Agustin_de_Argüelles_Álvarez Che_pibe,_vení_votá Yacu Competencia_discursiva Zeria_obscura Club_Atletico_Escuela_Presidente_Roca Al-Sina'a_Sport_Club Companía_1C Cheyenne_(serie_de_televisión) Club_Atletico_Independiente_(waterpolo) Yadudeva Conciertos_de_Final_Fantasy Wenzelia Abadía_de_San_German_de_Auxerre Colombier_(Cote_d'Or) Compañia_Fundidora_de_Fierro_y_Acero_de_Monterrey Zavalía Chitón_de_taravillas Zeriassa_cuneicornis_cuneicornis Chojrak_(jútor) Cincinnati_Reds Vía_del_Pòrtic Adoxia_viridis Coco_Hernandez Coctel_Molótov Agrupacion_política_14_de_junio Ying_Peng_Hsu Willis_John_Gertsch Aerodromo_de_Santa_Cilia-Los_Pirineos Venustiano_Carranza_Garza Ajonjera_comun Victoria_(mitologia) Ciberantropologia Companía_Petrolera_del_Tachira Constitucion_Chilena_de_1980 Vespasiano_Gonzaga_y_Colonna Chlorospingus_canigularis Ailuroedus_melanotis Congregacionismo Zerdana_anchonioides

html map