Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.milanatropach.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.torrente.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.kamilaburyn.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Tobacco_mosaic_virus Sandy_Hook_(Kentucky) Stereospermum_chelonoides Tamara_de_lempicka Sonny_Valentine Teodosio_de_Goñi Storari San_Quintin_de_Mediona Setmana_Tràgica Skull_&_Bones Tomás_Silverio Toxina_(desambiguación) Super_8_(album) Serdar_Tasçi Talamo Tillandsia_ionantha_var._zebrina Shengavit_Football_Club Secretaria_de_Agricultura_Ganaderia_Desarrollo_Rural_Pesca_y_Alimentacion_(México) Tetragonocalamus_angulatus Toronjina Tratado_de_paz_de_Hamina The_Sweet_Escape_(cancion) Tinzenita Thorkel_el_Padrino Serapias_nivea Sérignan_du_Comtat Sao_Jose Talar_de_Pacheco Saint_Cosme Tormenta_tropical_María_(2011) Sapajus Toronto_Marlies Salomón_y_Tutu-Tutu Temporada_de_ciclones_en_el_suroeste_del_Oceano_Índico_de_2008_2009 Sydney Su_seguro_servidor Sos_del_Rey_Catolico_(Zaragoza) Sati_(diosa_hinduista) Teatro_Maxim_Gorki_(Berlín) The_route_of_all_evil Sāma_vedá Sánchez_Vicario The_Enforcer_(película_de_1979) Segunda_division_mexicana Torre_de_los_Clerigos Sond. Sandalias_adilette Serapio_Reyes_Ortiz Temperatura_Equivalente Torneo_Apertura_2008_(Mexico) Segundo_Asalto Televisión_especializada Tercias_reales Sant_Martí_de_Riudeperes_(Osona) Sultán_Tipu

html map