Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.w-diabel.zachpomor.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.aequabiliter.ta-bogaty.gniezno.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.cadit.ta-bogaty.gniezno.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Domínique_Villars Cuerpo_de_Bomberos_Militares_de_Santa_Catarina Costa_de_Perú Durringtonia Alfirim De_Witt_(Arkansas) Dolores_(ciudad,_Uruguay) Alyssum_saxatile_var_compactum Distribución_probabilidad Corporación_MONDRAGON Aleksandr_Aleksándrov DRM_(grupo_musical) Custom_Robo_V2 Cronologia_de_la_Segunda_Guerra_Mundial Alfonso_Virgen_Meza Dad_(Angel) Distrito_de_Lubombo Cueva_de_la_Pileta Daniel_Alcaíno Delio_Rodriguez Democracia_y_Progreso Dmitri_Yázov Daniel_Manzano_Salazar Daniel_Gyurta Daniel_Andrade Daniel_Fahrenheit Convenio_Internacional_para_la_Protección_de_la_Vida_Humana_en_el_Mar Coriandrum Cosme_Vazquez Drypetes_bengalensis Allochernes_solarii Alérgico_(Fan_Edition) Costumbres Crèvecœur_le_Grand Alfonso_Soriano_Benítez_de_Lugo Crisis_de_abril_(Rusia) Drosera_aldrovanda Dr._Vertiz_(estacion_de_Metrobús) Cytora_fasciata Dia_Nacional_del_Perdon_(Australia) Amantis_malayana Cárpatos_ucranianos Alveolo_dental De_Grolsch_Veste Distrito_de_Jhunjhunu Amorphoscelis_angolica Alessandro_Figà_Talamanca Decemviro De_ilusión_tambien_se_vive Danzas_del_Peru Alyemda Always_Summer Cronologia_de_los_atentados_del_11_de_marzo_en_Madrid Derivada_de_un_vector_respecto_un_referencial Derechos_del_colectivo_gay_en_Israel

html map