Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://gra-endera-b51.com.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://gra-endera-b52.com.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://gra-endera-b53.com.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Idiostolidae Ingeniería_de_Producción Rene_Marigil Requerimiento Indio,_California Municipio_de_Bloom_(condado_de_Osborne,_Kansas) Universidad_Friedrich_Schiller_de_Jena Reinita_de_Swainson Rítmica_en_cruz Română Revolución_industrial Municipio_de_Chadds_Ford_(condado_de_Delaware,_Pensilvania) Generacion_de_1955 Republica_de_Tatarstan Rota_(isla) Fullerton_(Pensilvania) Iglesia_de_Santa_Maria_(Miranda_de_Ebro) Fuerstia Municipio_de_Liberty_(condado_de_Darke,_Ohio) Ignacio_Bernal_y_Garcia_Pimentel Roettiers Gastronomía_de_la_provincia_de_Huesca Rincón_(Sabana_Grande,_Puerto_Rico) Municipio_de_East_Drumore_(condado_de_Lancaster,_Pensilvania) Municipio_Jose_Maria_Vargas_(Táchira,_Venezuela) Inflacion_en_la_República_de_Weimar Rotundabaloghia_magnioperculi Relaciones_entre_Panamá_y_la_República_de_China Tressin Gerbillus_mesopotamiae Revis._Saxifrag. Muresan Universidad_de_orihuela Rhyzoporaceae Ruslan_Lyubarskyi Rio_Calle-Calle Murraya Tyrannochthonius_simillimus Rio_Grande_(Mexico) Municipio_de_Sawlog_(condado_de_Hodgeman,_Kansas) Futbolistas_de_la_selección_de_fútbol_de_Hungría Romería_de_San_Juan_del_Monte Gnosippus_anatolicus Reserva_Parque_Nacional_Archipiélago_de_Mingan Trinity_Universe Gaza_(El_Ala_Oeste) Gaedalu Rusokastro Relacion_de_séquito Unio_Autonomista_de_Balears Giulianova Roman_(Eure) Museo_Etnografico_Juan_Perez_Villamil Induccion_magnética Reina_Sofia

html map