Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Digital_(senal) Cyphon_thaleri Cris_Morena Cylindropuntia_x_vivipara Distrito_historico_de_Normandy_Isles Death_In_The_Park Criadero Doctrina_Sanmin Diego_Garcia_de_Cáceres Corazón_bipolar Cáscara_de_chomplantle César-Constantino-Francisco_de_Hoensbroeck Doppelgänger Coronel_Moldes_(Cordoba) Deutschland_(1916)_/_SM_U_155 Cordes_sur_ciel Correo_privado Dōngfeng_Qiche_Gōngsī Dumbraveni Couso_(Santa_María) Cordillera_Kaimanawa Cork_City_FC Dinastia_Meléndez_Quinones Cromatografia_liquida_de_alta_eficacia Downesia_vandykei Diseno_grafico,_web_y_multimedia Alimentos_(Derecho) Código_pirata Dunalia_macrophylla Ambrostoma_leigongshana Courbehaye Der_Besuch_der_alten_Dame_(ópera) Delegación_del_Gobierno Dentición_infantil Aleš_Hrdlička Cuenca_Minera_(Hidalgo) Ambrosia_psilostachya Cronología_de_la_colonización_de_América_hasta_1599 Copa_Wantok Djémal_Bjalava Deginani Devin_Lamar_Harris Cosio_di_Arroscia Cyperus_serrulatus Drifter_(desambiguación) Duodécima Diablada American_Gladiators_(videojuego) Dominica Dejà_Vu_(cancion_de_Gustavo_Cerati) Cystoderma_amianthinum Allocasuarina_luehmannii Distrito_del_Oeste_(Malta) Ambulycini Curva_de_lissajous

html map