Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.annus.ta-szybko.augustow.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.belisario.ta-szybko.augustow.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.causa.ta-szybko.augustow.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

The_Night_the_Clown_Cried Sonata_para_piano_n_º_15_(Beethoven) Temporada_1977_del_Campeonato_de_España_de_Rally Salvacañete_(Cuenca) Telefónica_Móviles_Espana_S_A Thonnance_les_Joinville Serna_Ramos,_J.A._pintor_y_dibujante Tercera_división_mexicana Suspension_McPherson Transición_política_(Espana) San_Andres_(desambiguacion) Tom_Kite Saint-Christophe-Dodinicourt Solpugeira_fuscorufa Stojan_Vrankovic Saint_Etienne_du-Gres Santiago_Perez_Larrain Sinfonía_n_1_(Beethoven) Terricola_atapuerquensis Teatro_Municipal_de_Bahía_Blanca Snappin'_Necks Tetramicra_serrulata Satélite_de_tasa_de_radiacion_terrestre Saint_Bernard_(Ain) Salon_del_Automovil_de_París Saxifraga_stolonifera Sukhoi_Su_24 The_Young_Knives Sábalo Siyer-i_Nebi Señorio_solariego Sociedad_Deportiva_Beasain Torneo_de_Roland_Garros_2005 Salween Stenohya_kashmirensis Tahitian_Noni_Internacional Torres_de_Potrero Time_Waits_for_No_One:_Anthology_1971–1977 Sivatherium Su_(kana) Thymus_alpinus Steingrímur_Hermannsson Sonata_para_piano_no._3_en_Si_bemol_mayor,_K._281_(Mozart) Time_Express Saint_Bresson Saint_Theoffrey Top_Model_of_The_World_2013 Scandentia Solido_(matemáticas) Tecnica_de_relajación Tonbridge_and_Malling Torneo_femenino_de_futbol_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Sídney_2000 Soyuz_1 San_Millan_de_los_Caballeros_(León) Transparent_Billing

html map