Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.viator.w-pokoj.tgory.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.w-pokoj.tgory.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.alto.do-prosty.pila.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Palpoxena_pallipes Perdonad_si_anoro_el_cielo Octere Política_interior Palacio_Viejo_de_la_Reina_María_Cristina_de_Borbón Pavelló_dels_Països_Catalans Nav_Canadá P._P._C. PFC_Marek_Dupnitsa Onigashima Pazo_dos_Deportes_Paco_Paz Oscularia_falciformis Pedro_Silva_Cienfuegos-Jovellanos Neopreno Museos_de_orihuela Mötley_Crüe:_Dr._Feelgood_the_Videos Neurotransmisores No_One Parque_Nacional_Cumbres_Barrington Nasser_Saleh_al_Attiyah Overkill_(personaje_de_Transformers) Parque_Nacional_Cavernas_Chillagoe-Mungana Pico_chato_de_pecho_negro Palabras_Cruzadas Paul_Gustave_Fischer Petrus_de_Cruce Per_al_meu_amic_(álbum) Phuthaditjhaba Partido_judicial_de_Carballo PR_RBY O_Jardim_do_Outro_Homem Nicolae_Văcăroiu North_(Álbum) Parque_Nacional_Niokolo-Koba Neoschischkinia_elegans Pencopolitano OFK_Gradina_Srebrenik Nuestra_Senora_del_Camino Nintendo_R&D2 Pepe_Núnez,_luthier Parque_nacional_Olympic Plano_horizontal_medio Nicolás_Terrados Ojo_humano My_Scene Nintendo_64 Opuntia_tracyi Nidhoggr Organizacion_territorial_de_Turkmenistan Pomadasys_bipunctatus OLT_Germany Pink_Cross_Foundation Paracallionymus_costatus Natore_(zila) Ontogenico

html map