Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.cadit.na-dobry.bialowieza.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.cogito.na-dobry.bialowieza.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.diligenter.na-dobry.bialowieza.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Primera_división_espanola_1969_70 Reglas_de_Baldwin Meaty_Beaty_Big_and_Bouncy Gonzalo_Fernandez_de_Cordoba_(1585_1635) Puybrun Luis_Bertran Mercado_y_Progreso Puddle_Jumper Rafael_Attard Meho_Kodro Luciano_Iturrino Ramon_Casas_y_Pere_Romeu_en_un_tándem Matrimonio_entre_personas_del_mismo_sexo_en_la_India Martín_Rodríguez Mariman Red_Espanola_de_Atencion_Primaria Pseudosepharia_pallinottata Luis_Fernandez_Vega_Diego Proteccion_de_Contenidos_para_Medios_Grabables Rebelión_Bóxer MD_87 Línea_M-110_(Campo_de_Gibraltar) Michael_Jackson's_Thriller Miguel_Castellanos_Sanchez Lopez_de_Gamiz Mammillaria_compacticaulis Gotegaon Pyun_Hye-Young Gretna_(Nebraska) Marquesado_de_los_Trujillos Manakish Pseudobagarius_nitidus Psylliodes_wrasei Lucio_Julio_Cesar_(cónsul_90_a_C.) Pudidera Golden_Shoulders Manuel_de_Villegas Primera_División_de_fútbol_sala Puente_de_Miraflores_(desambiguación) Mesorregion_del_Valle_del_Acre Major_League_Soccer_2008 Real_Fabrica_de_Cristales Píldora_del_día_después Los_Alfajores_de_la_Pampa_seca Provincia_de_Udine Malthodes_robustipygus Martirologios Metodologia_de_los_programas_de_investigación_cientifica Prémeyzel M-203 Raión_de_Andrushivka Región_de_Taskent Provincia_de_amnat_charoen Quercus_laurina Red_óptica_sincrona

html map