Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.pondere.do-bostwo.turek.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.redactus.do-bostwo.turek.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.do-bostwo.turek.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Smithsonian_Institution Tadeusz_Browicz Silene_pelidna Sanat_kumāra Teoría_de_la_descendencia Sirtuinas San_Amaro_(playa) Salsa_a_la_putanesca Syphon_Filter_The_Omega_Strain Symmachoi Santa_Barbara_mártir Sugeres Sierra_del_Tigre Sin_and_Bones The_Pain_of_Catastrophe So_._Go_talk Tradescantia_rupestris Simpson_Tide Shenron_(Dragon_Ball) Silvia_De_Dios Selección_de_Costa_Rica_en_la_Copa_Mundial_Sub-20_Egipto_2009 The_tan_aquatic_with_steve_zissou São_Julião_de_Montenegro Trachemys Terminología_de_manga_y_anime Saint-Jean-Lherm Silvia_Campos Sándwiches_de_miga Scribaea_divaricata San_acisclo_de_vallalta Santa_Giustina Tapeo The_Best_of_Jethro_Tull_-_Vol._3 Steelpan The_Prodigal_Son_(Britten) Structured_Text Transnacional Torn_curtain TNT_(España) Susana_Romero Stop_for_a_Minute_(cancion_de_Keane) The_Crazies_(película_de_2010) Sceloenopla_unidentata Torre_de_Venero Schizothorax_nasus Saint_Felix_de-Rieutord Sinfonia_n.º_30_(Mozart) Sardinella_atricauda Sixto_Camara_Tecedor Tercera_división_de_España_Temporada_2009_10_(Grupo_X) Sudán_en_los_Juegos_Olimpicos Telefonia_móvil_3.9G Sutter_Avenue-Rutland_Road_(IRT_New_Lots_Line) Screen_Actors_Guild_al_mejor_actor_de_reparto Tartagos

html map