Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Frente_a_frente_(álbum) Igor_V._Vassiljev Municipio_de_Erie_Goodman Rugby_7_en_los_Juegos_Suramericanos_de_2014 Usle Fun_Lovin'_Criminals Reparto_de_frenada Fuerza_aerea_de_Arabia_Saudita Tyrinna Georges_Seurat Tres_Espias_Sin_Límite Rocky_Juarez Franz_xaver_freiherr_von_wulfen Municipio_de_Richmond_(condado_de_Howard,_Misuri) URS_Corp. Uña_(desambiguacion) Roncus_boneti_turbenae Función_constante Unto_de_cerdo Turkmenistán_en_los_Juegos_Olímpicos Utah_State_University Ruta_de_Illinois_32 UFC_43 Geminis_(constelacion_astronomia) Trädgårdsföreningen Universidad_St_John's Gliese_887 Fuji_TV Renata_María_de_Jesus_Soné_Savery Municipio_de_Point_(condado_de_Northumberland,_Pensilvania) Galinhos Fuentecantos_(Soria) Generacion_del_70_(Peru) Una_verdadera_familia Universidad_de_geociencias_de_china Río_Penjina Municipio_de_Berlin_(Pensilvania) Usteria Freddie_Slack Reyes_de_Bitinia STMicroelectronics Giovanni_Baglione TrueCombat:Elite Uzboj Fórmula_3_Alemana Gastronomía_de_Holanda Municipio_de_Center_(condado_de_Hendricks,_Indiana) Iglesia_de_San_José_Obrero_(Valladolid) Reloj_pulsera Roger_Coggio Río_Manilva Frascuelo Rio_Colca Tt SAB_Cantabria

html map