Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.hominem.ten-adres.kobierzyce.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.legem.ten-adres.kobierzyce.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.medendo.ten-adres.kobierzyce.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Era_Houki Estadio_Héctor_Odicino_-_Pedro_Benoza Feldberg_(Selva_Negra) Florencia_Fabris El_otro_"yo"_del_profesor_Bacterio Enicmus_africanus Final_Fantasy_V_La_Leyenda_de_los_Cristales Festival_de_la_OTI_1978 Estación_de_Cortes_de_Navarra El_fantasma_de_la_ópera_(musical) Fernando_"Chino"_Sanchez Euphorbia_haussknechtii Francisco_Hernandez_Pérez Feliz,_feliz_en_tu_día El_precio_de_una_sombra Ewok En_la_última_frontera Excadrill Eld_(álbum) Emèrit_Bono_i_Martínez Estación_de_Póvoa_de_Varzim Efecto_Balassa-Samuelson Eurocopter_AS532 Evan_Farmer Emory_(Texas) Estación_Capitán_Eyroa Estación_Kloosterman Familia_Mocenigo Elias_Nicolás_Rodríguez_Zavaleta El_Chombo Eduardo_Pavez Estadio_Ciudad_de_Valencia Ethobuella Fenerbahçe_SK_(baloncesto_femenino) Espacio_paracompacto Fair_Antigua,_We_Salute_Thee El_Emilio Enrique_IV_(desambiguación) Estados_Unidos_de_la_America_del_Sud Estigma_(cristianismo) Escudo_del_Sahara_Occidental Ermelo Elecciones_presidenciales_de_Uruguay_de_1984 Error_transversal El_problema_del_mal Epipocus_sallaei Eduardo_Morales_(desambiguación) Escudo_de_Castellnou_de_Bages Francisco_Ibañez_de_Peralta Elecciones_de_Baviera_(1966) Eutropiichthys_britzi Estación_El_Encantado Elena_Aldunate End_user_license_agreement El_juego_del_miedo_6

html map