Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.machesetai.w-wyrazenie.podlasie.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.minimis.w-wyrazenie.podlasie.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.platonicus.w-wyrazenie.podlasie.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Hap Haploides Asociacion_internacional_de_médicos_para_la_prevención_de_la_guerra_nuclear Armonia_per_un_tempio_della_notte Guerras_de_banderizas Movimiento_Reformador_(Bélgica) Miss_district_of_columbia_usa Gustavo_Cerati:_Ahi_Vamos_Tour Antonio_Francesco_Durazzini Idioma_de_senas_catalán Arma_Blanca Apterygia IEEE_802_1 Gutenberg_Martinez Muel_(Zaragoza) Arethusa_capensis Halcón_de_monte_acollarado Asociación_Deportiva_Santacruceña Ministerio_de_Comunicaciones_Infraestructura_y_Vivienda_de_Guatemala Mitologia_puránica Halterofilia_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Tokio_1964 Hospital_Virgen_del_Rocio Antiguedad_grecolatina Ashton_Eaton Hoz_de_Barbastro I._C._C. Griñolé Aulacophora_bicolor Mixtape Arturo_Aston_(oficial_del_ejercito_ingles) Arturo_García_Tizón Mr._L Autotools Hyōgo_Japón Argoeuves Miltonsburg_(Ohio) Humberto_de_la_Cruz_Nuñez_Cubillas Aniceto_Rodríguez_Arenas Molino_(desambiguacion) Mirador_de_Montepinar Mision_de_San_Xavier_del_Bac Anti-clericalismo Anacronía Hidros Apuntes_de_Frank_Gehry Identificando_los_aloes Ayer Arum_maculatum_ssp_danicum HATnet Arsenal_del_Kremlin_(Moscú) Antonio_Rey_González Hermann_Bonnín_i_Llinàs Morales_Neuman Guardia_Nacional_Francesa Mock-up

html map