Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.insanit.ta-nosic.lowicz.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.oedipus.ta-nosic.lowicz.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.premit.ta-nosic.lowicz.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Paula_González Olimpia_(desambiguacion) Niclas_Ekberg Percebes Ornain Observatorio_Vulcanologico_de_los_Andes_del_Sur Pont_Saint-Benezet Pota_G Nuestro_camino/_Me_volverás_a_encontrar Pasaporte_de_Italia Pablo_Leon Oreoloma Neosaurus_(dinosaurio) Pokemon:_Arceus_and_the_Jewel_of_Life O_L._E. Omiltemia Myriaspora_egensis NGC_197 Out_of_the_Silent_Planet Polimestor_(desambiguación) Partido_del_Siglo Música_bubblegum Orion_(cancion) Nilda_Jara_de_Paniagua Paraíso:_Canto_Decimo Nova_Genera_et_Species_Plantarum_Quas_in_Peregrinatione_ad_Plagam_Aequinoctialem_Orbis_Novi_Collegerunt_Bonpland_et_Humboldt, Parque_Nacional_Monte_Colosseum Nueva_Ciudad O.F.M. Pietro_Pipolo Películas_de_los_X-Men Polygonum_gracile Nicolas_Suárez_Callau Playa_de_binibeca Pedro_Solabarria Parque_Museo_de_La_Venta Nizari Payche Parque_(Metro_de_Santiago) Oxyothespis_bifurcata Olog-hai NK_Zagreb Pinell_de_Solsonés Pablo_Florez Museo_de_los_tesoros_espirituales_de_ucrania Neomammillaria_gaumeri Picotia_nitida Método_de_compresion_CSO Niños_con_mastines Número_de_oro Museo_Nacional_de_Arte_Moderno_(España) Pilar_Vergara_Tagle Olga_Isabel_Chams_Eljach Orlyval Myrtus_alba

html map