Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Si_no_Estás_(canción_de_Chayanne) San_Rafael_Ixtapaluca The_Hues_Corporation Torneo_Primera_B_Nacional_2000/01 Senorio_de_Molina_-_Alto_Tajo SonyPlaystation3 Sarmiza_Bilcescu Socialmentoring Starsky_y_Hutch Student_exchange Selección_de_fútbol_del_Pueblo_Arameo Templo_de_Nuestra_Senora_del_Carmen Teorema_de_Millman Salce_(Zamora) Silvares_(Fundão) Terebinthus_rhoifolia San_Carlos_de_Cojedes Slobodan_Veselinović Severynivka San_Andrés_de_Luena_(Cantabria) Trapiche_(Vélez_Málaga) Schedonorus_elatior Thule_(Era_Thuria) Star_Wars_episodio_V:_El_Imperio_contraataca Televisión_en_1966 Supositorio Salto_del_Corumbel_bajo Sapogne-et-Feucheres Sejong Sven_Schipplock Terbasmin Sámuel_Aba_de_Hungría Teorema_de_Vitali Sugartime Stębark Sainte_Geneviève_des_Bois_(Loiret) Salvia_mollis Tercera_Orden_Regular Squalus_albifrons São_Tome_de_Negrelos Shahpur The_Fixer_(canción) Siete_Maravillas_de_Origen_Portugues_en_el_Mundo San_Elizario,_Texas Tiny_Toons Termas_romanas_de_caesaraugusta Tinajo_(Las_Palmas) Sabinas_Hidalgo SeasonFinale Scuola_Italiana_Arturo_Dell'_Oro San_Antonio_(Chile) Scilla_buekkensis Sivok Track_&_Field Terapia_Intensiva

html map