Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.erectos.ta-poczta.opole.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.machesetai.ta-poczta.opole.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.nescit.ta-poczta.opole.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

El_Plata_(diario) Estación_de_Boissy_Saint-Leger Festival_Viña_del_Mar El_concierto Escoba_serrana Ephelia Francisco_Bilbao Espacio_geográfico El_Aviso_Magazine Espárragos_de_zorra El_Botànic Estadio_Norberto_Tomaghello El_Reino_de_Dios_esta_en_Vosotros Francisco_Javier_Errázuriz_Talavera Familia_Real_de_Suecia El_Espinal,_Oaxaca Estrepilla Ferenc_Kazinczy Espacio_fisico Estacion_de_Avinguda_de_Xile_Camp_Nou Ejercito_comneno Francaltroff Episodios_de_CSI_Crime_Scene_Investigation Exhausción Florentina_de_cartagena El_cisne_negro Encuentro_ajedrecistico_Rusia_contra_el_resto_del_mundo Francisco_Manuel_Sánchez_de_Tagle Equipo_de_submarinismo Ejército_Arabe_de_Liberación Emblemas_nacionales_de_Colombia Escuela_de_Ingenieros_del_Ejército_de_Chile Estadio_de_la_Ciudad_Deportiva_Zayed El_Cajon,_CA Estación_de_Mollet-San_Fausto Formacion_historico_social Ernst_Johann_von_Biron Estacion_de_Plaza_de_España Erigeron_naudinii Escuela_politécnica Fontes_pereira_de_melo Escudo_de_la_Provincia_de_Jaén Fran_Striker Frank_Black_Francis Erosión_general_(fluvial) Eça_de_Queiróz El_Cristo Fotógrafos_del_National_Geographic Estacion_de_Miranda_de_Ebro Estación_Capilla_del_Senor_(Mitre) Escuela_Escocesa Estación_de_La_Marina España_F5_2008 Fagotista Elecciones_al_Parlamento_Europeo_en_Letonia_(2004)

html map