Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.salutamus.ta-gniew.malbork.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.ta-gniew.malbork.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.advocatus.ta-gwiazda.kartuzy.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Nervio_craneal_I Ortiz_(río) Plessis_de-Roye Parque_Nacional_Alfred Neurotoxica Ouzouer_le_Marche Pie_d'Orezza Mythimna_sicula Percy_Jackson_y_el_Lago_de_los_Monstruos Parámo_de_Belmira Philippe_Petain Pandemia_de_gripe_A_(H1N1)_de_2009_en_Nicaragua NGC_389 Pazo_da_trave Pontaix Partido_judicial_de_ciudad_rodrigo Parque_nacional_Archipiélago_de_Juan_Fernández Pantano_de_Puente_Porto Petalanthera N180B Piñeyro_del_Campo Penitenciados Nézignan_l'Eveque Portal_del_Tunal Nuestra_Senora_la_Virgen_de_la_Soledad_de_la_Porteria_(Las_Palmas_de_Gran_Canaria) Papaver_somniferum_L._subsp._somniferum Orchidea._Niterói Paralisis Pat_Binns Phoenix_Cardinals Popolo_d'Italia Philippinocorynus_mindanaoensis Not_gonna_get_us Platytroctidae Orfeon_Baracaldes Orden_Dominica Oncerum_acaule Nort_Leulinghem Oruro_Royal_Club Natación_en_los_Juegos_Paralímpicos_de_Londres_2012 Pistolas_de_luz Noruega_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Montreal_1976 Partido_judicial_de_Torrejón_de_Ardoz Poetas_mateístas Plitvice Parque_y_reserva_natural_Chancaní Parlamento_de_Fráncfort Paloma_Fernandez_Perez Newdale_(Idaho) Opera_de_Paris_(institucion) Parque_Nacional_Blackbraes Más_corazon_que_odio Natacion_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Atenas_2004_Estilo_espalda_200m_femenino Piper_nummularifolium My_Way_Home_is_Through_You

html map