Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.beatae.na-przepis.opole.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.cedit.na-przepis.opole.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.dramatis.na-przepis.opole.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Scaphyglottis_longicaulis The_Dictators Sindrome_de_Zelig Tarnhelm Sociología_económica Sansón_y_Dalila_(desambiguación) The_bird_and_the_bee Santa_Fe_(España) Tijeral_brasileño Tatikios TELCO Serbia_de_Moravia Saint_Christophe-en-Boucherie Sant'Agata_di_Apulia Textura_musical Sâles Salvia_hempsteadiana Six_Degrees_of_Inner_Turbulence_(cancion) Suncho Sextavisión Seminario_Patriótico_de_Vergara Tamayo_Kizaki San_Miguel_Panan Saint_Julien_de_Chedon Startling_Stories Stephen_Carmichael SpongeBob_SquarePants:_Plankton's_Robotic_Revenge Torneo_de_Newport_2010 Selección_femenina_de_fútbol_sub-20_de_Chile Sierra_Cristal Sofia_Behrs Sopa_de_sesamo_negro Sargent_(Nebraska) Timon_de_codaste Satanismo_Politico Taburete_de_sumersion Saint_Aubin_de_Bonneval Saint_Didier-au-Mont-d'Or The_Manticore_and_Other_Horrors Tomassich Temporada_2011/12_del_futbol_venezolano Solidaridad_del_Pueblo_democrático_unido Scylliogaleus Territorio_de_Nueva_Guinea Synchiropus_altivelis Saint-Étienne-de-Beauharnois Sintesis_de_aminoacidos Teleferico_de_Benalmadena Soledad_de_doblado Saint-Séglin Salaxis Terminillo Teatro_del_Libertador Saturno_IVB The_Sleepover_Club

html map