Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.deskaelewacyjna.info.pl/tag/mady/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.deskaelewacyjna.info.pl/tag/olx-walbrzych/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.deskatarasowa.info.pl/tag/jakub-czaplejewicz/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Instituto_de_Ingenieria_del_Conocimiento José_María_Rodríguez_(desambiguación) Junio_de_1967 La_lista_(programa_de_television) Lago_Pueyrredon Lietuviu_tautininku_sajunga Lavochkin_La_11 Lewisia_rediviva Java_Virtual_Machine Juanjui Jose_Perfecto_de_Salas Ju-52/3mg7e Isidore_Geoffroy_Saint-Hilaire JIAAC L_A_V._Venta_de_Baños_León-Asturias Jordan_Farmar Juazeiro Liniers_(desambiguacion) Lahden_Stadion José_Luis_López_Aranguren_Jiménez José_Kelvin_de_la_Nieve_Linares Leopold_Rother La_Vaupaliere La_dormición_de_la_Virgen Killing_Joke Kinich_Kakmo Lista_de_capitulos_de_Los_80 Ley_de_Friedel Jamling_Tenzing_Norgay Julio_Ferrón Jean_Paul_Getty Jardin_Botanico_de_la_Escuela_Nacional_de_Veterinaria_de_Alfort Leucospermum_bolusii La_banda_de_Van_Gogh Les_Rougon_Macquart LPI Kunitachi_(Tokio) La_Tour_Saint-Gelin Kaley_Cuoco Laserdisc Jardin_Botanico_de_la_Universidad_del_Estado_de_Nuevo_México Leopoldo_González-Echenique Jesus_Manuel_Sola_Olivares Jesus_Urbano_Rojas Lista_de_estadios_de_futbol_de_América Leonardo_Rodríguez_Díaz Junipero Juan_Pablo_Úbeda Le_Perrier John_Carteret,_lord_Granville Lederia_imdecorata Jean_de_Saint-Bonnet Jacopo_della_Quercia Kagami_biraki Liberte_Égalité_Fraternité

html map