Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.desipere.ta-dobro.opole.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.faciendum.ta-dobro.opole.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.juvante.ta-dobro.opole.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Ermita_de_Nuestra_Senora_de_los_Remedios_(Colmenar_Viejo) Festival_Internacional_de_Poesia Ekaterina_Bychkova Elecciones_presidenciales_de_Republica_Dominicana_de_2008 Filadelfia_(Palestina) Estado_de_Colima El_Mariscal_Juan_Crisostomo_Falcón Forestville_(Pensilvania) Enrique_Vázquez El_angel_entre_la_niebla_(pelicula) Festival_de_Cinema_Asiàtic_de_Barcelona Exothea Fleurquin Elecciones_en_argentina El_corazon_adolorido_de_Jake_(parte_2) Esquí_de_estilo_libre Festival_Internacional_de_arte_lirico_de_Aix_en_Provence Eduard_Norden Estela_de_Tiña_del_Royo Elizabeth_Siddal Fernando_karadima Fair_Lawn_(Nueva_Jersey) Efraim Elecciones_presidenciales_de_Azerbaiyán_de_2008 Electrofisiologia Francisco_Javier_Amado_Gutiérrez Eszterháza Escudo_del_Territorio_Britanico_en_el_Oceano_Índico Ervin_Kenneth_Hulet Fiskales Evolución_de_la_demografia_espanola Fadrique_de_Aragón_(conde_de_Luna) Fabian_Nardozza FK_Partizan Fluffernutter Estanislao_López Emmanuel_(cantante_mexicano) Francisco_Javier_Zaldúa_Racines Estacion_de_Sant_Esteve_Sesrovires Estadio_Galgenwaard El_Grao_de_Gandia Entre_guerras Electreto Francesco_Vimercato Estacion_de_Mercado_(TRAM_Alicante) Enrique_el_Cazador_de_Aves Escudo_de_orense Ensayo_historico_sobre_la_nocion_de_Estado_en_Chile_en_los_siglos_XIX_y_XX Entoloma_abortivum Francisco_Calderón_Zulemzú Estación_de_Azambuja El_existencialismo_y_la_sabiduría_popular F.C.G.S.M. Estadio_Bislett Ensalada_de_jamón

html map