Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.nefasti.na-wydawac.ostrowiec.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.prudentia.na-wydawac.ostrowiec.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.tollere.na-wydawac.ostrowiec.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Reforma_luterana Recién_cazado RSLAF_Football_Club Real_Audiencia_(America) Premios_TP_de_Oro_1992 Puerto_Morazán Pro-esclavismo Mario_Losada_(hijo) Miguel_Ángel_Russo Macromedia_Flash_Communication_Server Punta_Diamante Los_Remedios_(desambiguacion) Macho_maestro Los_Almacigos Meningitis_fúngica RSHA Póster_«Change» Los_vengadores_(serie_de_televisión) Prueba_de_penetración_dinámica_superpesada Micrasepalum Rabbi Presidente_de_Argelia M_Willkomm Pra_nao_dizer_que_não_falei_das_flores_(Caminhando) Mamey_de_Cartagena MBK_Rieker_Komárno Gomphidae Los_Hnos._Morales Greensboro_Bend Los_ríos_de_color_purpura_2 Matthias_Brandle Marica_Andallon María_Marino Principio_de_las_casillas Principe_de_Acaya Luis_Fermin_Santamaría_Pino Mesa_Ciudadania_y_TV_digital Master_System Mexico_en_la_Copa_Mundial_de_Futbol_de_1958 Menticirrhus_elongatus Livry Provincia_de_corongo Gosho-ha_Hyōhō_Niten_Ichi-ryū Manuel_María_De_Llano RVSM Metapneumovirus Memorias_de_ultratumba Lonpos Greene_(Iowa) Premio_Internacional_de_teatro_para_autores_noveles_"Agustín_González" Granulina_parilis Raul_Baca Maria_Carolina_de_Borbon-Dos_Sicilias_(1820-1861) Manfred_Korfmann Miguel_Ángel_Arredonda_Crecente

html map