Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.vitandum.to-odwaga.kartuzy.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.to-odwaga.kartuzy.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.armis.ta-nadac.mielno.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Proctologia Lourenzá_(Santa_Maria) Provincia_de_Leon_(España) Luis_Gil-Orozco_Roda Mandinka Primaria_demócrata_del_Distrito_de_Columbia_de_2008 Línea_118 Metodo_Ludico Martin_Liguera Puras_de_villafranca MARSM Grand-Am_Challenge Los_Autenticos_Trovadores Goodyera_discolor Los_fabulosos_cadillacs Miguel_Angel_Lauri Mananas_Informales Malthinus_espadanensis Madison/Wabash_(Metro_de_Chicago) Promenaea Punta_de_tierra_de_Arabat Recalentamiento_(desambiguación) Mazzè Ravenoville Primera_división_espanola_1971_72 Luis_Fernández_de_Sevilla Mateo_Maria_Boiardo Maximilian_Friedrich_Sigismund_von_Uechtritz Masas_solares Manuel_Pérez_Martinez Raynal MRABASF Pseudophrysus_parvulus Logaritmo_iterado Procesado_y_conservacion_de_los_alimentos Marqués_de_Ariza Psicopompo Rasbora_borneensis Mar_de_Chile Magny_le-Freule Lucas_Obes Mia_Rose_(desambiguacion) Manuel_Halcon_Villalón-Daoíz Maha_puraná Microrregión_del_Agreste_de_Lagarto Provincia_de_loja Macaca Magda_Botteri Maria_Yudina Puerto_Concepcion Region_Sudeste_de_San_Pablo Mafalda_de_apulia Luis_Dobson_Aguilar Quincy_sous_le_Mont Mercado_Forex

html map