Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Cine_club_de_la_universidad_austral_de_chile Chororí Chintila Abbot_(cráter_lunar) APF_TV_Fun William_Fly Clinchco_(Virginia) AUC Adrian_Lamo Aerodromo_de_Alfés Command_Module Zamioideae Wolfsbane Withering_to_death Ziriza Aalesunds_Fotballklubb Compactflash Valbuena_de_la_encomienda Chris_Perry_Halliwell Velocidad_Transónica Christopher_C._Kraft Vampyrìsme_necrophilie_nècrosadisme,_nècrophagie Xesc_Forteza Chondroscaphe XX_Festival_Internacional_de_la_Canción_de_Vina_del_Mar Aconitum_ramosum Acido_docosahexaenoico Vizcondado_de_Llanteno Windsurf Aetheomorpha_assamensis Coglioni_di_mulo Constitucion_de_la_Unión_Sovietica_de_1977 White_Chalk Aeropuerto_Franz_Josef_Strauss A_a_milne Albaida_del_Aljarafe_(Sevilla) Clariallabes_variabilis Vértice_(Geometria) Contributions_à_la_connaissance_de_la_flore_du_Maroc World_Ecological_Parties Christian_Garcia Comite_Judío_Estadounidense Alaraz_(Salamanca) Congregacion_para_los_Obispos Visión_escotópica Consejeros Zhovtnivka Variacion_genética Consello_de_Galiza Vendedor_Independiente_Software Vicente_alcober_y_largo Chillogallo_(parada) Vicente_Docavo Zoológico_de_Santa_Bárbara Zona_de_janakpur

html map