Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.ta-miedzy.lezajsk.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.aequabiliter.ta-odczuwac.zgorzelec.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.brevis.ta-odczuwac.zgorzelec.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Isabel_Perez_Montalban La_trampa_(Código_Lyoko) La_Infanta_Margarita_en_azul Jon_Huertas Lapas Linea_8_del_Metro_de_París La_Chapelle_Baton Isabel_de_Eslavonia LODVG_-_Mas_Guapa Ley_de_Hooke José_M_Aznar_López Lilium_michauxii Instituto_de_Investigaciones_del_Periodico_Institut_fur_Zeitungsforschung_Dortmund Juan_Hurtado_y_Jimenez_de_la_Serna Johan_Lammerts Kumbo_Strikers_F._C. La_corte_suprema_del_arte Instituto_Árni_Magnússon_para_los_estudios_islandeses Las_Tejerias Listrac-Medoc Lisle-en-Barrois Joséphin_Péladan Juventud_Comunista_Colombiana José_Pedro_Benincasa José_Alfonso_Pizarro Linea_6_del_Metro_de_la_Ciudad_de_Mexico Instituto_Químico_de_Sarria La_mamá_del_ano Laszlo_Hingl Joyas_de_la_Corona_Noruega Islands Leo_Kopp Jamesburg Lagenaria Jaibon_de_Pueblo_Nuevo Liga_de_Baloncesto_de_Turquía La_caja_de_los_espiritus Las_Horas Lista_de_formulas_empiricas_en_hidráulica Jose_da_Conceicão La_Quiñoneria_(Soria) José_Checa_Beltran Jorak_Uln La_Victoria_de_Wellington Lateralidad Kano_Pillars Jose_Luis_Carretero Justiniano Kathleen_Sibelius Ixos Junior_Empresa KLI_63_Building KDE_Display_Manager Instrumento_musical_mecanico Liga_Colombiana_de_Baloncesto_2013-II

html map