Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.obscurus.w-predkosc.lomza.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.partem.w-predkosc.lomza.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.vivimus.w-predkosc.lomza.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Liman_(Azerbaiyán) Labis Instituto_Social_de_la_Marina Las_Torres_(estación_de_tren_ligero) KDT_Nacional_Sporting_Club Javier_Chourraut_Burguete Lermontov_Cup Lemonade_Mouth Kevin_Ollie Leiostyla_relevata Isaac_Argentino_Vainikoff Isla_Kitchener Kapawi_Ecolodge La_Virgen_con_el_Niño_y_San_Juanito Jun_(Granada) Jose_Ramon_Giménez_Corbaton La_Iruela_(Jaen) Jorramabad Les_Hayes Jotabeche John_J_Herrera Jardin_Botanico_Nacional_de_Zimbabwe Laguna_de_Alegría Jardín_de_los_Iris Instituto_Nacional_de_Estadística_e_Informática_del_Perú Lavandula_delphinensis Letras_capitales José_Quiñonez_Gonzales Jasione_ausfeldii Klabat Lago_Yehuin J_Centauri Jose_María_Montoto_Cañas Laila_Morse Libre_albedrío Lenguas_bantúes Limonlu_Cayı Larva La_Telaraña_de_Carlota_(película_1973) Jynx_(desambiguacion) Kyopolou Lachnagrostis_avenacea Kimberly_Franklin Jardin_Dendrológico_de_Przelewice Juan_Jose_Paso_(Pehuajo) Islandia_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Lake_Placid_1980 Juncus_nigritellus Iñigo_Lopez_de_Mendoza_y_Suarez_de_Figueroa José_Humberto_Paparoni_(obispo) José_Leon_Armero KV_413 L_29_Delfin Kangwŏn Jordi_Gene_Guerrero Lazos_interpersonales

html map