Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.rebus.do-tajemnica.bialowieza.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.www.animis.do-tajemnica.bialowieza.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.amantium.ta-szpital.wloclawek.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Tim_Besley Sesión_del_Comité_Olímpico_Internacional San_José_(Baleares) Teilhet_(Puy_de_Dome) Tephrocactus_diadematus The_Address Tervingio Saint-Loubes Sistema_de_posicionamiento_por_satelite Seleccion_de_fútbol_del_Perú Theophile_Figeys Stephen_Leather Sainte-Colombe_(Ille_y_Vilaine) Serzedelo_(Guimarães) Sum_and_Substance Tranvia_de_Cádiz Simplé Telus Saga_Sturlu Travanca_(Oliveira_de_Azeméis) Sinfonia_concertante_(Haydn) San_Marcos_Jilotzingo,_Hueypoxtla Salterio_de_Sofia Teenager_Liebe Segunda_Catalana Torre_de_Sidney Saint-Celerin Saltillo_(1932) Sigtrygg_ua_Ímair The_Everly_Brothers_(album) Síndrome_de_Bassen_Kornzweig Seleccion_de_vóley_playa_de_Alemania Santa_Comba_(Vila_Nova_de_Foz_Côa) Teoría_de_Gran_Unificación Travelers_Rest Tonari_no_Totoro Strappado Territorio_de_Oregon Torre_contra_peon Sahuco Saint_Solve Thapsia_(desambiguación) Straszów_(Voivodato_de_Santa_Cruz) San_Luis_de_Alba Sanchón_de_la_Sagrada Santiago_Idigoras San_Erkenwald_(poema) Star_Trek_V_La_ultima_frontera Togetherness_Supreme San_Juan-Baco Stanjel Sergéi_Vinogradski Secretaría_de_Estado_de_Defensa Sweet_Child_O'_Mine Saint_Gaudéric

html map