Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Udp Municipio_de_Wilson_Mills_(condado_de_Johnston,_Carolina_del_Norte) Turismo_en_barranquilla Municipio_de_Boy_Lake_(condado_de_Cass,_Minnesota) Ryan_Kelley Gautama_Buda Municipio_de_Vienna_(condado_de_Scott,_Indiana) Gabriel_Signoret Iniestola_(Guadalajara) GenSan V8_(desambiguación) Futbol_Americano_(evento) Geranium_sylvaticum_f._angustisectum Iglesia_de_Santa_Clara_de_Asis_(Valladolid) Genocidio_congoleño Romeo_y_Julieta_(Sinfonia) Municipalidad_de_Krāslava USS_McCloy_(FF_1038) Rodovia_Transamazônica Rhombodera_mjoebergi Municipio_de_Becker Gastrotheca_gracilis Tucan_Toco Iglesia_de_Santiago_(Valladolid) Rio_Marañón Municipio_Colina_(Falcon_Venezuela) Ghetto Municipio_de_Star Gabriel_Chávez Gnathodolus_bidens Ràfol_d'Almúnia Municipio_de_Gilboa_(condado_de_Benton,_Indiana) García_I_Iniguez Tresali Geósfera Futbol_en_Chile Innocent_(cancion) Félix_Susaeta SGI Garret_Augustus_Hobart Resident_Evil:_La_Extinción Urheimat_proto-indoeuropeo Remire-Montjoly Glitter_(álbum_de_Kaya) Rhagoditta_nigra Georges_Lemaître Municipio_de_Nottingham_(Pensilvania) Municipio_de_Salisbury_(condado_de_Lancaster,_Pensilvania) Roterbe Renault_Twingo Régimen_de_franquicia Iglesia_de_San_Vicente_(Toledo) Genlee_(Carolina_del_Norte) Rosa_Gonzalez_Carrasco Urzababa_de_kish

html map