Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Mario_Danesi Maria_de_Trastamara Marques_de_Miranda_de_Ebro Luis_Bonafoux_Quintero Londres_44 Mapa_estrategico Primula_burmanica Mahershalalhashbaz_Gilmore Recaudacion Región_de_Bafata Primera_enmienda_de_la_constitucion_de_Estados_Unidos Ramón_Pons Rayos_de_Hermosillo Miguel_Ángel_Catalán_Sanudo Loreglia Lítla_Dímun Gosho-ha_Hyōhō_Niten_Ichi-ryū Luis_Carlos_Restrepo Metán_Viejo Magin_Pont Gran_Vía_Escultor_Francisco_Salzillo Profesionista Maria_vetsera Lorraine_Daston Messerschmitt_Bf109 Luperus_variabilis Gral_Rafael_Urdaneta Luis_Perez_Gómez Marco_Masini Raión_de_Lutsk Mentrasto Pteris_triphylla Pozuelo_de_Aragón_(Zaragoza) Red_Eléctrica Real_Colegio_de_Cirugía_de_la_Armada Provincia_de_Cornelio_Saavedra Gongoreae Grazhdanski Marchais_en-Brie Reflejos Marion_(Oregón) Los_Paredones Maniobra_de_inclinación Principio_de_indeterminacion_o_incertidumbre_de_Heisenberg Lord_Ahriman Procesado_1040 Rattus_losea Los_secretos_de_papá Rafael_Santana_(futbolista) Raceway Primera_epistola_de_Clemente Rawson,_Chacabuco Millan Lovisa_Arberg Marina_Mercante_Venezolana

html map