Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Equipos_participantes_en_la_Copa_América_2011 El_cetro_de_Ottokar Filete_Chateaubriand Expedición_Terra_Nova Estrellas_compactas Eyjeaux Folignano Edwardsiella Fortaleza_de_Salses Epicauta_philaemata Franja_Aerea_Matekane Faleitu Facultad_de_Medicina_Veterinaria_y_Zootecnia Emiliana Fernando_Martín_Forestieri Francisco_Díaz_del_Castillo European_Organization_for_Civil_Aviation_Equipment Faunalias Fernando_Barrón Esperando_Nada_(álbum) Estación_de_Empalme_(Metrovalencia) Emilio_Ravignani Federico_Moyua Es_la_Hora_de_Limpiar_la_Casa Edmond_Frémy Estación_de_Girona Fernando_i_de_las_dos_sicilias Ferdydurke Escalas_pitagóricas Francisco-Carlos_de_Velbrück El_Rey_León_(musical) Fabio_Vega El_Cometa_de_Sozin_Parte_1:_El_Rey_Fenix_(Avatar:_La_Leyenda_de_Aang) Foucheres Ernst_Jünger Eustaquio_Fernández_de_Navarrete Euphorbia_alainii Energia_electrica_en_Argentina Expansión_del_suelo_oceánico Estadio_san_carlos_de_apoquindo Estremadura_(desambiguación) Excursion_a_la_luna Energy_Fuels Enrique_Reed Flechy El_Molinillo_(Granada) En_Turecto Estación_de_Matran Ferrocarril_norte_sur_(Vietnam) El_Azadoe Fraisse_des-Corbières Equinoccio_la_piramide_magica Enrique_Lister_Forján Fagara_lentiscifolia FREE_FREE_/_SUPER_MUSIC_MAKER

html map